2021 Valorant Şampiyonlar Turu Duyurusu

2021 Valorant Şampiyonlar Turu Duyurusu

Riot Games geliştirmiş olduğu karakter tabanlı, 5'e 5, rekabetçi nişancılık oyunu Valorant'ın 2021 yılının tümünde devam edecek bir Valorant Şampiyonlar Turu'nu duyurdu. Tüm dünyayı bünyesine alacak olan bu tur süresince Güney ve Kuzey Amerika, Afrika, Asya, Avustralya ve Avrupa'da turnuvalar düzenlenecek. 2021 yılı sonunda enternasyonal bir şampiyon belirlenecek.

Valoran Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Twitch üzerinden aynı anda 1.7 milyon seyirci rekorunu eline alan kapalı betanın sonrasında Valorant büyük bir hızla ivme kazanarak 2020'nin en çabuk büyüyen E-spor oyunu oldu. Riot Games hiç ara vermeden 2021 yılı için Valorant özelinde büyük planlar yapmaya devam ediyor. Hayata geçirileceği duyurulan Valorant Şampiyonlar Turu, Riot Games'in sahip olduğu on yıllık bir endüstri liderliği deneyiminden faydalanarak Valorant'ın büyümesine yardımcı olacak.

Valorant Küresel E-spor Olma Yolunda

Valorant küresel E-spor olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Riot Games'in Kıdemli E-spor Direktörü olan WhalenRozelle, bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Valorant'ı, oyun severlerin tutkusuna yakışacak bir küresel espora dönüştürmek amacıyla sıradaki adımımız olan Şampiyonlar Turu'nu düzenledik. Taraftarlar, takımlar, işbirliği ortaklarımız, oyuncular ve tüm hissedarlarımızla uzun yıllardır iletişim halindeydik.

Gösterdiğimiz bu çabaların sonucu olarak ilk resmi sezonumuzu duyurmak bize büyük bir heyecan veriyor. İlk odağımız, hayal gücü geniş ve yetenekleri oyuncuları ön plana çıkartmak. Hem oyuncular hem de taraftarlar büyük ödüller görmek istiyor. Valorant Şampiyonlar Turu'nda tam da büyük ödüller görülecek."

Valorant Şampiyonlar Turu

Valorant Şampiyonlar Turu içerisinde bazı turnuva aşamaları bulunacak.

Bu aşamalar şunlardır:

  • Ustalar,
  • Şampiyonlar,
  • Öncüler.

Valorant Şampiyonlar Turu içerisinde bu üç aşama bulunacak. Takımlar büyük maceraya, Öncüler etkinliği içerisinde yer alarak başlayacaklar ve bunun sonrasında uluslararası Ustalar etkinliğine yükselecekler. 2021 yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan üç Ustalar etkinliği içerisinde en iyi performansı sergileyen takımlar, Şampiyonlar etkinliğine katılabilmek için puan toplayacaklar. Son aşamada tüm dünya üzerindeki en başarı on altı takım, uluslararası şampiyon olabilmek için yarışacak.

Secretlab ve RedBull Etkinliğin Kurucu Ortakları Arasında

 

Secretlab ve RedBull, First Strike ve Valorant Şampiyonlar Turu turnuvasını en başından beri desteklemekte olan kurucu ortak arasında bulunuyor. İki kurum da Riot Games tarafından yürütülen espor etkinliklerini çok uzun süredir destekliyorlar. RedBull, espor oyunculularını ön plana çıkaran aktivite ve etkinlikler yapma konusunda oldukça deneyimli.

2020'nin En Hızlı Büyüyen E-spor'u Valorant

Riot Games, Haziran ayı içerisinde 20'nin üstünde lider etkinlik organizatörleri ile iş birliği halindeydi. Valorant Ignition Series'e imza attı ve milyonlarca taraftarın ilgi odağı haline geldi. Ingition Series sayesinde elde ettiği başarının ardından Riot Games firması, Eylül ayında ilk resmi Valorant turnuvası olan First Strike'ı duyurdu.

First Strike; Avrupa, Kuzey Amerika, Türkiye, Okyanusya, Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Brezilya'da gerçekleşmiş olan yeteneğe dayanan eleme karşılaşmalarıyla bütün bölgelerin üst seviye takımlarını belirledi.

Yapılan bu etkinlik 3-6 Aralık tarihlerinde Twitch.tv üzerinden yayınlanacak bir final ile son bulacak. Galibiyeti elde eden takımlar, bölgesel ve ilk resmi Valorant şampiyonu unvanı ile büyük bir ayrıcalık kazanacaklar. Valorant vp ucuz olarak Gamefoster.com sitemizden satın alabilirsiniz.

SSL protokolü, güvenilir ödeme yöntemleri ile tam güvenli alışveriş.

Teslimatlarımızın %90'ı hızlı, pratik şekilde gerçekleşir. Beklemeden hizmet!

Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en ön planda.

Aklınıza takılan bir şey mi var? Müşteri destek ekibimiz yanınızda.

Şaşıracağınız indirimli ürünler ile başka yerde bulamayacağınız teklifler...

Düzenlenecek özel çekilişler ile siz de hediyenizi edinebilirsiniz.